Ostatni weekend był dla nas jak zwykle bardzo pracowity. W naszej pracowni rysowaliśmy postaci i analizowaliśmy zasady anatomii — czyli jak zwykle było bardzo ciekawie. Pierwszy z wykładów, które poprowadziliśmy, to Architektura Starożytnej Grecji (część 1) a drugi to analiza kierunku Street Art. W ramach wykładu prowadzący opowiadał ze szczegółami o pochodzeniu porządków greckich, elementach architektonicznych i celowi, który przyświecał architektom greckim przy ich tworzeniu i dekorowaniu.
Na Wydział Malarstwa wybierają się zazwyczaj osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez swojej pasji. Chcą zajmować się sztuką, czują, że to właśnie jest ich droga i takim językiem chcą komunikować się ze światem. Obawy, że „po malarstwie nie ma życia” w przypadku połączenia talentu i pracowitości są bezzasadne, pod warunkiem, że okres studiów wykorzysta się z zaangażowaniem i poważnie podejdzie do wszystkich możliwości, które on oferuje.
Bardzo ciekawym i zarazem rozwojowym kierunkiem nauki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jest Wydział Sztuki Mediów. Sam wydział powstał w 2009 roku na fali popularności i rozwoju internetu, mediów społecznościowych i reklamy w latach 2000-nych i jest pierwszą tego rodzaju jednostką w Polsce. Studia na Wydziale Sztuki Mediów nastawione są z jednej strony na ogólny rozwój plastyczny i artystyczny w przestrzeni warszawskiej Akademii a z drugiej strony na nowoczesne formy wypowiedzi.
W roku bieżącym podległy zmianie warunki i sposób kwalifikacji kandydatów na studia architektoniczne Politechniki Warszawskiej. Do 2019 roku przeprowadzany był egzamin z rysunku w gmachu Wydziały Architektury Politechniki Warszawskiej. Od roku 2020 wprowadzona została teczka, a egzamin został przeprowadzony w formie testu.