Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowych wykładów na naszym blogu. Pierwszym z nich jest opowieść pt. Rzeźba Grecka. Drugi wykład dotyczy zjawiska Sztuki Krytycznej. Rzeźba w Starożytnej Grecji była jednym z głównych środków wyrazu artystycznego. O ile możemy mówić o zjawisku "działalności artystycznej" w okresie starożytności. Wtedy zapewne rzeźbiarze tacy jak Myron czy Skopas uważani byli za świetnych specjalistów w swoim rzemiośle. Posągi, które wykonywali wielcy greccy "rzemieślnicy"
W stosunku do dzisiejszego wpisu nazwę tej serii artykułów należałoby uzupełnić. Odpowiednim byłoby " Ołówkiem, pędzlem i dłutem" - bo będzie tu mowa o rzeźbie. W tym tygodniu pojawiło się w naszej pracowni Kurs Rysunku Moduł Warszawa popiersie Stanisława Noakowskiego dłuta Alfonsa Karnego. Oczywiście określenie dłuta jest tutaj użyte w przenośni, ponieważ artysta, choć zajmował się rzeźbą, bardzo rzadko używał do tego dłuta.
W okresie ferii zimowych w naszej pracowni były prowadzone zajęcia dotyczące papieroplastyki — struktur przestrzennych i filozofii formy. W czasie tych zajęć, za pomocą prostych narzędzi jak nożyk, linijka i klej oraz dwóch kolorowych brystoli, budowaliśmy formy przestrzenne — abstrakcyjne i użytkowe. Wśród tematów naszych zajęć znalazły się struktury przestrzenne, projekty użytkowe (np. pudełko na prezent), struktury płaskie (kafelkowanie) oraz nowoczesne meble. Uczestnicy z początku