Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowych wykładów na naszym blogu. Pierwszym z nich jest opowieść pt. Rzeźba Grecka. Drugi wykład dotyczy zjawiska Sztuki Krytycznej. Rzeźba w Starożytnej Grecji była jednym z głównych środków wyrazu artystycznego. O ile możemy mówić o zjawisku "działalności artystycznej" w okresie starożytności. Wtedy zapewne rzeźbiarze tacy jak Myron czy Skopas uważani byli za świetnych specjalistów w swoim rzemiośle. Posągi, które wykonywali wielcy greccy "rzemieślnicy"
Serdecznie zapraszamy Cię na wykład kończący okres Starożytnej Grecji. Opowieść ta sprzęga w całość cały cykl, także poprzednie dwa wykłady, które odbyły się w pracowni Kurs Rysunku Moduł Warszawa. W ramach wykładu skupiliśmy się na Akropolu Ateńskim, jako potężnej twierdzy, która ulokowana została nad jednym z najbardziej znanych i wpływowych miast starożytności. Miasta wielkich filozofów Platona i Arystotelesa oraz takich znaczących artystów jak Fidiasz. Miasto Ateny było na pewno
W ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia nie zabrakło u nas dobrych humorów i podniosłej atmosfery. Wykłady, które poprowadziliśmy w ramach naszych zajęć artystycznych to Architektura Starożytnej Grecji część 2 oraz Surrealizm. Wykład o Architekturze Starożytnej Grecji poprowadzony został przez Kierownika naszej pracowni Przemysława Ptaszyńskiego. Wykład dotyczył głównie spraw architektonicznych, ale wprowadzenie związane było z rozważaniami wielkich filozofów jak Platon i Solon.
Ostatni weekend był dla nas jak zwykle bardzo pracowity. W naszej pracowni rysowaliśmy postaci i analizowaliśmy zasady anatomii — czyli jak zwykle było bardzo ciekawie. Pierwszy z wykładów, które poprowadziliśmy, to Architektura Starożytnej Grecji (część 1) a drugi to analiza kierunku Street Art. W ramach wykładu prowadzący opowiadał ze szczegółami o pochodzeniu porządków greckich, elementach architektonicznych i celowi, który przyświecał architektom greckim przy ich tworzeniu i dekorowaniu.