David Hockney urodzony w 1937 w Bradford (Północna Anglia), słusznie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów. Wszechstronnie uzdolniony i nieustannie eksperymentujący, zajmuje się grafiką, rysunkiem, scenografią, fotografią. W ostatnich latach tworzy na tablecie. Jednak największe mistrzostwo osiągnął w malarstwie sztalugowym. Jest autorem portretów, pejzaży, dotyka również wątków autobiograficznych.
Albrecht Dürer urodził się 21 maja 1471 roku jako syn węgierskiego złotnika, który osiedlił się w Norymberdze ok. 1455 roku. Albrecht miał osiemnaścioro rodzeństwa. Warto wspomnieć, że jego brat Hans był artystą na dworze naszego polskiego króla Zygmunta Starego. Albrecht początkowo był kształcony przez swojego ojca na złotnika w rodzinnej pracowni, później praktykował u norymberskich malarzy. Jego pierwsze istotne dzieło pochodzi z okresu, kiedy miał 13 lat.
Osoby zainteresowane studiowaniem wzornictwa ASP w Warszawie często poszukują odpowiedniego kursu, który pozwoli im przygotować odpowiednią teczkę, a zarazem zdać egzamin. Pierwsza wskazówka — raczej nie znajdziesz rozsądnego kursu / zajęć przygotowujących jedynie na "wzorki"... możesz oczywiście się nie zgadzać, ale tak w zasadzie jest. Powód jest taki, że na tę uczelnię dobrze jest mieć doświadczenie w tzw. rysunku klasycznym, architektonicznym i typowym dla warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Przed świętami Bożego Narodzenia często poruszany jest temat prezentów świątecznych o charakterze rysunkowym czy malarskim. Przede wszystkim trzeba wykazać dużą ostrożność, kupując tego rodzaju prezent, łatwo bowiem kupić coś, co do niczego się obdarowanemu nie przyda. Postaram się jednak wskazać pewną listę prezentów, które powinny być na tyle uniwersalne by osoba, która je odpakuje, była szczęśliwa i co ważniejsze używała naszego prezentu w przyszłości.