Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładu dotyczącego epoki klasycyzmu w europie. Wykład wygłosił kierownik naszej pracowni rysunku — Przemysław Ptaszyński. Dodatkiem do tego wykładu, który pojawia się pod koniec, jest omówienie najważniejszych zagadnień prądu secesyjnego. W ramach wykładu zajmujemy się klasycyzmem francuskim, w szczególności paryskim. Omówiliśmy takie obiekty jak Szkołę wojskową, Kościół St. Suplice, Kościół Św. Genowefy (Panteon), Plac la Concorde, Pałacyk Petit Trianon.
Serdecznie zapraszamy na trzeci i ostatni wykład dotyczący architektury romańskiej. Wykład przeprowadził Kierownik naszej pracowni Kurs Rysunku Moduł Przemysław Ptaszyński. Opowieść rozpoczęła się od ulicy w mieście średniowiecznym — kamienice zbudowane z drewna, wykusze i nawisy, brak świeżego powietrza i słońca. Powyższe stało się początkiem poważnych rozważań nad prawami miejskimi oraz nakazami określającymi zasady budowy kamienic w miastach, oraz parcelacji działek. Zajęliśmy się także
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatnich dwóch wykładów, które wygłosiliśmy w pracowni Kurs Rysunku Moduł Warszawa. Pierwszy z wykładów jest kontynuacją tematu sprzed tygodnia i dotyczy tzw. okresu przejściowego pomiędzy upadkiem Rzymu Starożytnego a Średniowieczem. Okres ten określamy także jako Wczesnochrześcijański. W czasie wykładu omówiliśmy charakterystyczne dla okresu budowle centralne jak Kościół San Vitale w Ravennie, Kościół Św. Konstancji i Mauzoleum Teodoryka Wielkiego.
W ostatni weekend 27 i 28 lutego przeprowadziliśmy dwa wykłady. Pierwszy z nich dotyczy okresu przejściowego, od upadku Starożytnego Rzymu do czasów średniowiecza. W ramach wykładu mówiliśmy o powodach upadku Cesarstwa, sytuacji społeczno-politycznej oraz następstwach zawieruchy, która nastąpiła w europie w tamtym okresie. W momencie nadania Chrześcijanom tzw. swobody kultu konieczne było zorganizowanie jak największej ilości świątyń.